افزایش ۲۳ درصدی نرخ سرویس‌های مدارس در یزد

رییس اداره انجمن اولیاء و مربیان اداره کل آموزش و پرورش یزد از افزایش قیمت سرویس‌های مینی‌بوسی و سواری مدارس به ترتیب تا ۲۳ و ۲۰ درصد خبر داد.

به گزارش کاوش یزد به نقل ازایسنا ، با اشاره به افزایش نرخ سرویس‌های مدارس در سال تحصیلی جدید اظهار کرد: پیشنهاد سازمان حمل و نقل شهرداری و موسسات در این رابطه برای سال تحصیلی جدید ۳۵ درصد و اداره کل آموزش و پرورش ۱۷ درصد بود که در نهایت افزایش ۲۳ درصدی سرویس‌ مدارس برای مینی‌بوس و ۲۰ درصد برای سرویس‌های نوع سواری‌ مصوب شد.

وی در مورد نحوه قیمت‌‌گذاری سرویس‌دهی مدارس از طریق مینی‌بوس تصریح کرد: در سال گذشته نرخ مسافت‌های کمتر از پنج کیلومتر ۳۴۸ هزار و ۴۰۴ تومان و در محاسبه مسافت‌های بیشتر از پنج کیلومتر، افزوده شدن ۱۹۳۲ تومان به ازای هر کیلومتر بوده که امسال با احتساب نرخ جدید، به ترتیب ۸۰ هزار و ۱۳۲ تومان و ۴۴۴ تومان به قیمت‌های پارسال افزوده شده است.

این مسئول با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی نرخ سرویس‌های سواری، گفت: نرخ سرویس‌های سواری که به مدت پنج روز در هفته ایاب و ذهاب دانش‌آموزان را بر عهده دارند، در سال گذشته برای مسافت‌های صفر تا پنج کیلومتر ۸۸ هزار و ۷۴۳ تومان، پنج تا هشت کیلومتر ۹۱ هزار و ۲۵۴ تومان، هشت تا ۱۲ کیلومتر ۱۰۷ هزار و ۳۱۳ تومان و برای مسافت‌های ۱۲ تا ۱۵ کیلومتر معادل ۱۱۷ هزار و ۱۴۳ تومان بوده که امسال با ۲۰ درصد افزایش لحاظ خواهد شد.

وی در مورد مسافت‌عهای بیش از ۱۵ کیلومتر نیز اظهار کرد: در این موارد نرخ سال گذشته سرویس‌های سواری افزودن ۲۷ هزار و ۷۵ تومان به ازای هر مسافت به مبلغ ۱۱۷ هزار و ۱۴۳ تومان بوده که در این مورد نیز با ۲۰ درصد ۲۰ درصد افزایش امسال محاسبه و لحاظ خواهد شد.

پیمان‌فر در رابطه با قیمت سرویس‌های سواری مدارسی که به مدت شش روز مسئول ایاب و ذهاب دانش‌آموزان هستند، گفت: این نرخ‌ها نیز تاکنون برای مسافت‌های صفر تا پنج کیلومتر ۱۰۷ هزار و ۸۵۷ هزار تومان، پنج تا هشت کیلومتر ۱۱۰ هزار و ۹۰۹ تومان، هشت تا ۱۲ کیلومتر ۱۲۷ هزار و ۵۰۹ تومان، ۱۲ تا ۱۵ کیلومتر هم ۱۳۷ هزار و ۸۸۰ تومان و جهت ارائه خدمت در مسافت‌های بیش از ۱۵ کیلومتر افزوده شدن دو هزار و ۸۷۵ تومان برای هر کیلومتر بوده که در سال جاری با افزایش ۲۰ درصدی اخذ می‌شود.

رییس اداره انجمن اولیاء و مربیان آموزش و پرورش استان در پایان با اشاره به این که نرخ مذکور مربوط به مناطق آموزشی شهر یزد است، تاکید کرد: تمام شهرداری‌ها و بخشداری‌ها موظف به تشکیل کارگروه ماده ۱۸ و تصویب نرخ سرویس‌های مدارس متناسب با میزان هزینه‌های جاری همان مناطق هستند.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + = 10