افزایش سرسام آور قیمت‌ها به پوشک بچه رسید!

در شرایطی که قیمت پوشک بچه، سه ماه قبل، اندکی افزایش یافته بود، این افزایش قیمت در روزهای اخیر به طور سرسام آوری نمود یافته است. گرانی پوشک که یکی از اقلام ضروری برای خانواده های صاحب نوزاد به شمار می رود، در حالی است که مسئولان مربوطه هیچ واکنش قانع کننده و واضحی به علت این موضوع نشان نداده اند و همچنان خبری از یک تدبیر ویژه برای رفع این مشکل نیست.

به گزارش کاوش یزد ، در شرایطی که قیمت پوشک بچه، سه ماه قبل، اندکی افزایش یافته بود، این افزایش قیمت در روزهای اخیر به طور سرسام آوری نمود یافته است. به گزارش انتخاب، به طور مثال، قیمت یک برند مشهور پوشک سه ماه قبل از ۲۵ به ۳۰ هزار تومان رسیده بود اما در حال حاضر، همین برند، ۵۵ هزار تومان فروخته می شود.

این در حالی است که دو برابر شدن قیمت پوشک، در سایه اوضاع نابسامانی اقتصادی در ماه های اخیر به ویژه در بازار ارز و سکه، به حاشیه رفته و عملا فراموش شده است.

چندی پیش برخی گزارش های میدانی نشان داد که این افزایش قیمت به پوشک بچه محدود نمانده و شیر خشک، پستانک و دیگر اقلام مورد نیاز بچه داری را نیز دربرگرفته است.

یکی از داروخانه داران درباره افزایش قیمت پوشک به روزنامه شرق گفته بود: «پوشک خارجی تو این یک ماه اخیر نایاب شده. ما قبلا همیشه پوشک خارجی داشتیم اما حالا که پوشک خارجی کمیاب شده پوشک ایرانی می‌خریم. پوشک‌های خارجی هم قیمتش تا ۴۰ درصد افزایش داشته. قبلا پوشک خارجی میانگین ۳۰‌ هزار تومن بود الان اگر باشه تقریبا ۵۰ تومنه. پوشک ایرانی که الان داریم ۱۳‌هزار تومنه قبلا ۱۰‌ هزار تومن بود.»

یکی از مادران هم در پاسخ به میزان گرانی پوشک گفته بود: «واقعا وحشتناک شده. من قبلا برای پسرم پوشک خارجی می‌ذاشتم ولی از وقتی دلار بالا رفته تو روز براش پوشک ایرانی می‌ذارم. شبا موقع خواب پوشک خارجی. قیمت پوشک خارجی شده ۵۴‌ هزار تومن.»

یکی دیگر از مادران نیز نوشته بود: «آره خیلی گرون شده. من برای پسرم پوشک ایرانی رو دو هفته پیش می‌گرفتم ۲۴ تومان الان می‌گیرم ۳۵تومان.»

گرانی پوشک که یکی از اقلام ضروری برای خانواده های صاحب نوزاد به شمار می رود، در حالی است که مسئولان مربوطه هیچ واکنش قانع کننده و واضحی به علت این موضوع نشان نداده اند و همچنان خبری از یک تدبیر ویژه برای رفع این مشکل نیست.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

24 + = 32