افزایش ۳۰ درصدی قیمت‌ها در بازار میوه یزد

رییس اتحادیه میوه و تره بار یزد با اشاره به روند افزایشی قیمت‌ها در بازار میوه یزد، گفت: برخی از اقلام میوه در یزد رشد ۳۰ درصدی داشته‌اند.

وی در این باره افزود: پیاز از ۱۵۵۰ به ۲۰۰۰ تومان، بادمجان از ۲۰۰۰ به ۲۷۰۰ تومان، خیار سبز مینی از ۳۵۰۰ به ۴۰۰۰ تومان و خیار سبز گلخانه‌ای نیز از ۳۵۰۰ به ۴۰۰۰ تومان افزایش قیمت پیدا کرده است.

این مسئول با اشاره به تاثیر صادرات کنترل نشده بر قیمت اقلام میوه، تصریح کرد: هر چند صادرات محصولاتی مانند سیب زمینی ممنوع شده‌ اما دوباره روند افزایشی در قیمت‌ آن را به دلیلی نامشخص شاهدیم به طوری که قیمت سیب‌زمینی از ۲۰۰۰ به ۲۳۰۰ تومان افزایش پیدا کرده است.

وی در مورد افزایش قیمت محصولاتی مانند کلم برگ قرمز نیز گفت: کاشت کم این محصول در سالجاری با توجه به عدم سودآوری آن در سال گذشته، علت کمبود آن در بازار و افزایش حدود ۵۰ درصدی قیمت آن هستیم به طوری که در حال حاضر در میادین تره بار به قیمت حدود ۳۱۰۰ تومان عرضه می‌شود.

مشرف از کمبود سیب درختی و بادمجان در بازار میوه یزد نیز خبر داد و افزایش قیمت این محصولات تا پایان هفته ناشی از همین کمبود دانست.

وی با اشاره به عرضه انواع مرکبات در بازار میوه تصریح کرد: قیمت این اقلام ثابت مانده و تغییری نداشته است به طوری که پرتقال واشنگتنی از ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان، پرتقال معمولی ۳۰۰۰ تومان، گیریپ فروت از ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان و لیمو شیرین از ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان در میادین تره بار عرضه می‌شود .

این مسئول در رابطه با بازار قیمت‌ سبزیجات نیز بیان کرد: سیزیجات خوردنی از ۲۰۰۰ تا ۲۷۰۰ تومان و سبزیجات خورشتی از ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.

«حسین مشرف» با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی بخی از اقلام میوه در بازار، اظهار کرد: متاسفانه بازار میوه یزد دوباره روند افزایشی را در قیمت‌ها شاهد است.

منبع: ایسنا


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 80 = 90