باغدار ابرکوهی، تولید انار خود را پنج برابر کرد

مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: باغدار نمونه این شهرستان با وجود تبعات خشکسالی و کم آبی، تولید محصول انار خود را به پنج برابر متوسط عملکرد افزایش داد.

مهدی غیب الهی  افزود: احمد رشیدی باغدار و ساکن روستای مریم آباد بخش مرکزی ابرکوه در سال زراعی ۹۸-۹۷ با افزایش تولید در واحد سطح به عنوان انار کار نمونه استان یزد انتخاب شد .
وی اظهار داشت : این انار کار نمونه با به کارگیری فنون جدید کشاورزی و توانمندی های خود در بخش کشاورزی و باغی توانسته عملکرد خود را به ۱۳۲ تن در هکتار برساند .
غیب الهی خاطرنشان کرد: این کشاورز از سطح سه هکتار باغ انار خود افزون بر ۳۹۶ تن انار از ارقام شیرین شهباز و میخوش عقدایی تولید کرده است .
این مسئول گفت: این کشاورز با بکارگیری توصیه های فنی کارشناسان و مبارزه غیر شیمیایی با کرم گلوگاه انار و تغذیه مناسب، تولید انار را به پنج برابر افزایش داده است .
وی بیان کرد: این کشاورز در منطقه علوی بخش مرکزی ابرکوه با اختصاص هشت هکتار اراضی و یک حلقه چاه به تولید محصولات مختلف کشاورزی مشغول است.
غیب الهی تصریح کرد : کلاسها و بازدیدهای آموزشی و ترویجی جهاد کشاورزی نقش موثری در عملکرد تولید محصولات کشاورزی دارد .
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ابرکوه تصریح کرد: سطح زیر کشت انار در این شهرستان ۶۳۰ هکتار است که از این مقدار بطور متوسط ۱۵تن و در برخی از باغ ها ۳۰ تن انار در هکتار و درمجموع افزون بر ۱۱ هزارتن انار تولید شده است.
مرکز شهرستان ۵۳ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلو متری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.منبع: ایرناپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + = 17