تصویر جامعه نسبت به افراد دارای معلولیت درست نیست

مدیرکل بهزیستی استان یزد با بیان اینکه تصویر جامعه نسبت به افراد دارای معلولیت درست نیست گفت: بخش غیر دولتی در بحث خدمات بهزیستی موفق‌تر از بخش دولتی است.

به گزارش کاوش یزد به نقل از تسنیم جلیل عفتی در نشست کارشناسان و مددکاران توانبخشی بهزیستی یزد یکی از اهداف بهزیستی را استقلال و خودکفایی افراد دارای معلولیت دانست و اظهار داشت: کلیه کارشناسان و مددکاران بهزیستی باید به توانمند سازی هنری، مهارتی، آموزشی و ورزشی افراد معلول توجه داشته باشند.

مدیرکل بهزیستی استان یزد در ادامه با بیان اینکه بخش غیر دولتی یکی از بخش‌هایی است که از خدمات بهزیستی بهره مند هستند تصریح کرد: با توجه به اینکه بهزیستی اگر به بخش دولتی اکتفا می‌کرد نمی‌توانست بسیاری از فعالیت‌هایی که امروزه ارائه می‌کند را انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه یکی از وظیفه ما در بهزیستی بسترسازی برای حضور مردم و بخش غیردولتی است اذعان کرد: بخش غیر دولتی در بحث خدمات بهزیستی موفق‌تر از بخش دولتی است

عفتی خاطرنشان کرد: تصویر جامعه نسبت به افراد دارای معلولیت درست نیست چون این نگاه در راستای توانمندی افراد معلول نیست و فقط بحث حمایتی و توجه به نقص است.

مدیرکل بهزیستی استان یزد بسیاری از افراد معلول با توجه به نقص بدنی که دارند موفق‌تر از برخی افراد سالم دانست اضافه کرد: بسیاری از معلولان در سطح جامعه کارهای بسیار بزرگی انجام می‌دهند و نمونه این موفقیت‌ها را می‌توان در مسابقات پارالمپیک دید.

وی اظهار داشت: امیدواریم که نگاه مردم به معلولان تغییر کند و بتوانند آنها را به راحتی در کنار خود ببینند تا معلولان نیز با آسودگی بیشتری در جامعه رفت و آمد کنند.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 30 = 35