در میان ۳۱ استان یزد رتبه برتر کاهش تلفات جاده های برون شهری را کسب کرد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یزد از کاهش آمار تلفات جاده‌ای به میزان ۱۹٫۵ درصد در حوزه برون‌ شهری خبر داد و گفت: این استان رتبه نخست کشوری را در این زمینه کسب کرد.

به گزارش کاوش یزد به نقل از ایرنا علی علیخانی اظهار داشت: یزد این رتبه را در حوزه برون شهری در بین ۳۱ استان و ۳۴ اداره کل راهداری کسب کرد.
وی تصریح کرد: برای رسیدن به این رتبه در حوزه ایمنی اقداماتی نظیر آشکارسازی نقاط حادثه‌خیز و در حوزه پیشگیری اقداماتی نظیر خط کشی و بهسازی علائم رانندگی انجام شد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یزد یادآور شد: بیشتر تصادف در ۱۵ کیلومتری ورودی و خروجی شهرها اتفاق می‌افتد، به همین دلیل، کنترل ورودی و خروجی شهرها به لحاظ ایمنی و اقدامات پیشگیری انجام شده است.
علیخانی در مورد ادامه تلاش ها برای حفظ این جایگاه ملی گفت: در این راستا اقداماتی نظیر آشکارسازی نقاط حادثه‌خیز، رفع کمبود تابلوها و علائم رانندگی، بازسازی و تکمیل آنها ، بروز رسانی خط‌کشی‌ها و حفاظ‌های کناری و میانی جاده‌ها، پررنگ‌تر شدن هشدارهای پلیس، گشت‌های شبانه‌روزی مشترک پلیس و راهداری، گشت‌های نامحسوس را در اولویت قرار دارد.
هر ماه به طور متوسط پنج تا ۶ میلیون دستگاه خودرو در جاده های استان یزد تردد می کنند.
تعداد خودروهای استان یزد حدود ۲۰۰ هزار دستگاه و تعداد موتورسیکلت های در اختیار خانواده ها ۲ برابر این عدد است.
سالانه ۲۲ میلیون تن بار توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای از مبدا یزد به مناطق مختلف کشور جابه جا می شود و استان از نظر حمل کالا در میان ۳۱ استان در رتبه هفتم قرار دارد.
راهداری و حمل و نقل یزد در ۲ بخش جابه جایی مسافر و حمل بار و نگهداری ، حفظ و ایمنی جاده ها فعالیت دارد که طول راه های استان چهار هزار و ۶۰۰ کیلومتر است.
هم اکنون در استان ۷۲۶ کیلومتر بزرگراه ، ۶۴۰ کیلومتر راه اصلی ، ۹۶۰ کیلومتر راه فرعی و ۲ هزار و ۲۴۷ کیلومتر راه روستایی وجود دارد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 28 = 32