روزانه ۳۵۰ تن زباله در یزدتولید می شود

معاون خدمات شهری شهرداری یزد با اشاره نقش موثر کاهش تولید زباله در حفظ محیط زیست، تولید روزانه زباله در شهر یزد را بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ تن و بیش از سرانه استاندارد، ذکر کرد.

«حسین صالحیان» در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا- منطقه یزد، با اشاره به این که روزانه در شهر یزد حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰ تن زباله تولید می‌شود، تصریح کرد: سرانه استاندارد تولید زباله در طول روز برای هر شهروند ۵۰۰ تا ۵۵۰ گرم است ولی این رقم برای شهروند یزدی ۶۵۰ گرم در روز است.

وی با تاکید بر لزوم فرهنگ‌سازی و آموزش شهروندان در زمینه کاهش تولید زباله و فراگیر ساختن آن در بین خانواده‌ها، اظهار کرد: زباله مشکل همه مردم است و این معضل در کشور ما به ویژه در شهر یزد به یک مشکل زیست محیطی تبدیل شده است.

صالحیان افزایش طرح‌های فرهنگی در این رابطه را خواستار شد و افزود: باید برای داشن یک شهر تمیز در بین شهروندان یزدی فرهنگ‌سازی کرد واین امر با ارائه برنامه‌های آموزش قالب دسترسی است.

وی ارائه آموزش‌های لازم در مدارس، اطلاع‌رسانی و تبلیغات زسانه‌ای و ارائه آموزش‌های چهره به چهره را در این رابطه موثر خواند.

این مسئول در این مورد به اهمیت موضوع تفکیک از مبداء زباله‌ها نیز اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با فرهنگ‌سازی و آموزش‌های ارائه شده در سال‌های اخیر، هم‌اکنون ۳۰ تا ۴۰ درصد از مردم یزد در این مقوله مشارکت دارند.

صالحیان از اقدامات در دستور کار شهرداری برای ارتقای این وضعیت و مشارکت بیشتر شهروندان در تفکیک پسماند را ارائه آموزش‌های لازم در سطح مدارس، آموزش‌های چهره به چهره و فرهنگ‌سازی عمومی بیان کرد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

35 + = 37