رییس علوم پزشکی یزد: فشار خون ۲۸۰ هزار یزدی هنوز ثبت نشده است‌ /علی‌رغم تبلیغات و حضور گسترده کاربران فشارخون در مراکز خدماتی و محیط‌های شهری، هنوز فشارخون ۲۸۰ هزار نفر در یزد بررسی نشده است.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی(ره) یزد از عدم ثبت فشار خون ۲۸۰ هزار نفر از مردم یزد تاکنون به دلیل عدم مراجعه به مراکز مشخص شده خبر داد.

به گزارش  کاوش یزد به نقل ازایسنا، دکتر«محمدرضا میرجلیلی» با تاکید بر ضرورت افزایش هرچه بیشتر توجه مردم یزد به شرکت در این طرح ملی اظهار کرد: هیچ حق‌الزحمه‌ای بابت اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون به عوامل اجرایی داده نشده ‌و همه کاربران و تیم‌ها به طور داوطلبانه در این طرح ملی داوطلب شده‌اند.

وی افزود: علی‌رغم تبلیغات و حضور گسترده کاربران فشارخون در مراکز خدماتی و محیط‌های شهری، هنوز فشارخون ۲۸۰ هزار نفر در یزد بررسی نشده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: در پایان این طرح، شهرستان برتر، ایستگاه برتر، تیم برتر و کاربر برتر در طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا معرفی می‌شوند.

اجرای بسیج کنترل فشارخون در محلات یزد

دکتر«محمدرضا دهقانی» معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی(ره) یزد هم در این جلسه گفت: تاکنون ۸۵ هزار و ۷۳۶ مورد فشارخون در استان ثبت شده است.

وی افزود: مردم یزد می‌توانند تنها با ارائه کد ملی خود به مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌های بهداشتی ثابت و سیار روستایی و شهری برای کنترل رایگان فشارخون مراجعه کنند.

به گفته وی، در زمان باقی مانده به پایان طرح، تصمیم این است که تیم‌های کنترل فشار خون در محلات حاضر و فشارخون مردم یزد به صورت محله به محله نیز بررسی شود.

معاون بهداشتی دانشگاه یزد خبر از افزایش تعداد پایگاه‌های کنترل فشارخون در سطح شهر داد و از دستگاه‌ها به ویژه هلال احمر و اورژانس خواستار افزایش تعداد تیم‌هایشان شد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 2 =