زلزله نسبتاً شدید در استانهای کهگیلویه و فارس

 زلزله نسبتاً شدید ۵ و دو دهم ریشتری ساعت ۸ و ۳۸ دقیقه صبح چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ استانهای کهگیلویه و بویر احمد و فارس را لرزاند.

به گزارش کاوش یزدمرکز این زمین لرزه شهر سی سخت استان کهگیلویه و بویر احمد گزارش شده است.

این زلزله باعث وحشت مردم شد. برخی ساختمان ها ترک برداشته اند، کوه ریزش کرده و برخی جاده های کوهستانی بسته شده اند.

تعداد مصدومین زلزله صبح یاسوج به ۱۳۳ نفر رسید.

به گزارش عصرایران، ساعت ۸ و ۳۸ دقیقه صبح امروز، زلزله ۵٫۲ ریشتری به مرکزیت منطقه سی سخت در استان کهکیلویه و بویراحمد و در عمق ۸ کیلومتری زمین روی داد.

این زلزله باعث وحشت مردم شد. فیلم و عکس های منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان می دهد برخی ساختمان ها ترک برداشته اند، کوه ریزش کرده و برخی جاده های کوهستانی بسته شده اند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت:  با توجه به اینکه تعداد روستاها زیاد است و زلزله را در مناطق روستایی و شهر داشته ایم اکیپهایی در حال ارزیابی خسارات وارده این زمین لرزه هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد خاطرنشان کرد: بیشتر خسارات وارده در مناطق روستایی و منازل مسکونی روستایی قدیمی بوده است. تاکنون گزارشی از تخریب کامل واحد مسکونی به ما گزارش نشده است.
فیلی تصریح کرد: در حال حاضر برق، گاز، تلفن، آب و پمپ بنزین های شهر یاسوج و سی سخت مشکلی ندارند.

وی ادامه داد: برق، تلفن و آب شرب روستایی در برخی از مناطق استان در پی زمین لرزه سی سخت با مشکل مواجهند که دستگاههای خدمات رسان در حال تلاش برای رفع این مشکلات هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد عنوان کرد: تاکنون تلفات انسانی به ما گزارش نشده و این مساله هم بعلت این بود که در زمان وقوع زلزله بیشتر مردم بیدار و بیرون از منازل خود بودند.

افزایش مصدومان زلزله به ۱۳۳ نفر

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۳۳ نفر آخرین شمار مصدومان زلزله ۵٫۲ ریشتری سی سخت است.

«جلال پورانفرد» در گفت و گو با ایسنا ، افزود: زمین لرزه ۵٫۲ ریشتری «سی سخت – یاسوج» تاکنون ۱۳۳ مصدوم داشته است که از این تعداد ۳۳مصدوم بستری و مابقی به صورت سرپایی مداوا شدند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: مصدومیت مجروحان این زمین لرزه در حد شکستگی و کوفتگی که بیشتر بعلت عجله و حول شدن برای بیرون زدن از خانه بود.

پورانفرد اضافه کرد:این مصدومان در بیمارستانهای شهید بهشتی، امام سجاد و شهدای گمنام یاسوج منتقل شدند.

بیمارستان امام سجاد یاسوج


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 18 = 21