سیب‌زمینی ۴۰۰۰ تومانی مناسب کشاورز و مصرف‌کننده!

رییس اتحادیه میادین میوه و تره‌بار یزد قیمت اعلام شده سیب‌زمینی به ازای هر کیلوگرم ۴۰۰۰ تومان در میادین را حاصل بررسی‌های کشوری عنوان کرد و گفت: این قیمت برای هر دو گروه کشاورز و مصرف‌کننده، قیمت مناسبی است و قطعاً فروش بالاتر از این نرخ گران‌فروشی محسوب می‌شود.

به گزارش کاوش یزد به نقل از تسنیم،«حسین مشرف» ،با اشاره به تثبیت قیمت اقلام مختلف بازار میوه تا پایان هفته، اظهار کرد: هر چند که قیمت میوه در بازار یزد طی دو ماه اخیر بعضاً دچار ۳۰ تا ۵۰ درصد کاهش بوده اما این قیمت‌ها تا پایان هفته ثابت خواهد ماند.

وی قیت سیب زمینی به عنوان یک محصول استراتژیک در این هفته را به ازای هر کیلوگرم ۴۰۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: به علت آزاد شدن مجدد صادرات سیب زمینی و همچنین بالا بودن هزینه‌های کارگر و سموم و سایر مخارج کشاروزان، به صرفه نبودن کشت این محصول برای کشاورزان و ممانعت از کاهش سطح زیرکشت آن، قیمت این محصول روی نرخ ۴۰۰۰ تومان ثابت شده است.

این مسئول با اشاره به توزیع سیب زمینی‌های همدانی و اردبیل در بازار یزد، افزود: قیمت اعلام شده سیب زمینی که حاصل بررسی‌های کشوری است، برای هر دو گروه کشاورز و مصرف‌کننده قیمت مناسبی در نظر گرفته شده و قطعاً فروش بیش از این نرخ، گرانفروشی محسوب می‌شود.

مشرف قیمت گوجه فرنگی در میادین یزد را از ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان عنوان کرد و گفت: انواع پیاز نیز با قیمت هر کیلوگرم ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان عرضه می‌شود.

وی در مورد قیمت سایر اقلام میوه هم تصریح کرد: هر کیلوگرم هندوانه از ۳۰۰ تا ۸۰۰ تومان، هر کیلوگرم خربزه از ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان و هر کیلوگرم طالبی از ۱۰۰۰ تا ۲۳۰۰ تومان منظور شده است.

رییس میادین میوه و تره بار یزد با اشاره به قیمت برخی از اقلام سردرختی در یزد،  تصریح کرد: هر کیلوگرم هلو از ۴۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ تومان، هر کیلوگرم آلو از ۴۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ تومان و هر کیلوگرم سیب درختی گلاب از ۳۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ تومان اعلام شده است.

وی از عدم تغییر قیمت سبزیجات آماده در یزد خبر داد و گفت: این نرخ همچنان به ازای هر کیلوگرم سبزی خوردنی و خورشتی به ترتیب از ۲۰۰۰ تا ۳۱۰۰ و ۱۵۰۰ تا ۲۷۰۰ تومان و نرخ آماده آن هم به ترتیب ۱۴۰۰۰ و ۸۰۰۰ تومان است.

مشرف با بیان این که قیمت‌های کنونی بازار میوه مناسب همه اقشار است، گفت: هرچند ۲۰ درصد تمام بار میوه استان را اقلام لوکس تشکیل می‌دهد ولی مابقی اقلام میوه دارای قیمت مناسبی برای تمام اقشار جامعه هستند.

رییس میادین میوه و تره‌بار یزد در پایان نیز تاکید کرد: تمام این قیمت‌ها متعلق به بازار میادین تره‌بار است و در بازار آزاد میوه با ۳۰ درصد افزایش قیمت به دست مصرف‌کننده می‌رسد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + = 11