قیمت لوازم خانگی در یزد ۱۰۰ تا ۲۰۰ درصد افزایش یافت

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی یزد افزایش ۱۰۰ تا ۲۰۰ درصدی قیمت لوازم خانگی در چند ماهه اخیر خبر داد.

محمدهادی قیامت در گفت‌و‌گو با  تسنیم  بزد، از رکود کامل بازار لوازم خانگی در استان خبر داد و اظهار داشت: در بازار ایران زمانی که قیمت اجناس افزایش پیدا می‌کند مردم به بازار هجوم می‌آوردند و در همین زمان است که علی‌رغم تقاضای بالا روند عرضه کاهش پیدا می‌کند تا این موضوع سبب رشد فزاینده قیمت‌ها شود و در نتیجه زمانی که بازار از تلاطم می‌افتد و قیمت‌ها تاحدوی ثبات پیدا می‌کند بازار دچار رکود شدیدی می‌شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌ خانگی یزد افزود: در حال حاضر به دلیل افت تلاطم بازار ارز، قیمت‌ها ثبات نسبی را تجربه می‌کند و به دلیل اینکه مردم در ایام التهاب اجناس خود را خریداری کرده‌اند به نظر می‌رسد در حال حاضر نقدینگی بین مردم وجود ندارد تا اقدام به خرید کنند.

قیامت در ادامه از تمایل تولیدکنندگان لوازم خانگی برای افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی محصولات خود خبر داد و اظهار داشت: متاسفانه با ممنوعیت واردات برخی  اقلام لوازم خانگی‌، شرکت‌های داخلی نیز به صورت قطره چکانی اقدام به توزیع کالا کرده و با هر بار توزیع ۱۰ درصد به قیمت‌ها اضافه می‌کنند.

وی با بیان این مطلب که قدرت خرید مردم به شدت افول کرده و دیگر بازار کشش گرانی را ندارد اظهار داشت: ظرف چند ماهه اخیر و با افزایش نرخ ارزشاهد افزایش ۱۰۰ تا ۲۰۰ درصدی قیمت لوازم خانگی بودیم اما تولیدکنندگان با توجه به ممنوعیت ورادات برخی اقلام یا آن کالاها را موجود ندارند و یا در صورت موجود داشتن کالا، آن را به صورت مناسب توزیع نمی‌کنند تا بتوانند بر قیمت آن بیافزایند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی یزد، راه حل برون رفت از رکود در بازار لوازم خانگی را کاهش قیمت‌ها دانست و گفت: متاسفانه تمامی تولیدکنندگان هم قیمت‌ها را افزایش داده و هم کالای خود را به صورت نقدی به فروش می‌رسانند و از آنجا که مردم توان خرید نقدی ندارند بازار در رکود سنگینی به سر می‌برد.

قیامت تاکید کرد: برای حل این موضوع باید دولتمردان تدبیر کرده و با اتخاذ راهکارهایی، علاوه بر کاهش قیمت‌ها، شرایط فروش اقساطی را نیز همچون گذشته برای مردم فراهم آورند.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 60 = 62