لبنیات در یزد گران شد + قیمت‌ها

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد از افزایش قیمت انواع لبنیات، به دنبال افزایش نرخ مصوب شیرخام به ۲۳۰۰ تومان خبر داد.

«علی افشارپور» ، از افزایش قیمت شیر و به تبع آن لبنیات طبق مصوب کشوری خبر داد و اظهار کرد: قیمت مصوب هر کیلوگرم شیرخام ۲۳۹۰ تومان است که این قیمت با در نظر گرفتن هزینه‌ حمل و نقل از محل دامداری تا تولیدی، ۲۴۱۰ تومان در نظر گرفته شده است.

به گزارش کاوش یزد به نقل از ایسنا،وی قیمت هر کیلوگرم شیر خام فله در خرده فروشی‌های لبنی را ۲۸۵۰ تومان اعلام کرد و گفت: قیمت شیر بطری کم چرب ۱٫۵ درصد ۴۹۰۰ تومان، نیم چرب دو درصد ۵ هزار تومان، پرچرب سه درصد ۵۳۰۰ تومان و کامل با ۳٫۲ درصد چربی ۵۴۰۰ تومان است.

این مسئول در مورد قیمت هر لیتر شیر استریل تتراپک نیز اظهار کرد: هر لیتر شیر با ۱٫۵ درصد چربی ۷۰۰۰ و هر لیتر با سه درصد چربی نیز ۷۴۰۰ تومان است، البته این قیمت به ازای شیر نایلونی کم چرب با ۱٫۵ درصد چربی به وزن ۹۰۰ گرم ۳۲۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.

وی راجع به قمیت‌های جدید لبنیات نیز قیمت مصرف‌کننده هر کیلوگرم ماست سنتی در ظرف یکبار مصرف توسط واحدهای صنفی را ۴۳۰۰ تومان عنوان کرد و گفت: قیمت هر ظرف ماست ۹۰۰ گرمی کم چرب ۱٫۵ درصدی ۵۳۰۰ تومان و هر ماست ۹۰۰ گرمی پرچرب سه درصدی، ۵۸۰۰ تومان است.

افشارپور افزود: قیمت هر کیلوگرم ماست ۲۵۰۰ گرمی دبه‌ای کم چرب ۱٫۵ درصدی و پرچرب سه درصدی به ترتیب ۱۴ هزار و ۱۵ هزار تومان است.

وی قیمت هرکیلوگرم پنیر ۴۰۰ گرمی یواف را ۸۵۰۰ تومان خواند و گفت: قیمت هر پنیر ۲۱۰ گرمی تتراپک ۵۸۰۰ تومان و هر پنیر ۵۲۰ گرمی تتراپک ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان مصوب شده است.

معاون سازمان صمت استان در پایان بر لزوم رعایت نرخ‌ها از سوی واحدهای لبنی استان تاکید کرد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 81 = 82