“مرکز مشاوره اسلامی” باهدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان یزد به بهره برداری رسید

معاون تهذیب حوزه علمیه یزد از راه اندازی مرکز مشاوره اسلامی در استان یزد خبر داد و گفت: این مرکز به ارائه مشاوره در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی در سطح استان می‌پردازد.

حجت الاسلام رضا دهقانی نژاد  از راه اندازی مرکز مشاوره اسلامی در استان یزد خبر داد و اظهار داشت: با توجه به بروز آسیب‌های اجتماعی در مباحث مختلف در سطح جامعه، در حوزه علمیه یزد بر آن شدیم تا با راه اندازی مرکز مشاوره اسلامی و ارائه مطالب کارشناسی شده به مردم بتوانیم در راستای کاهش این آسیب‌ها در سطح استان اقدام قابل توجهی را انجام دهیم.

معاون تهذیب حوزه علمیه یزد با اشاره به اینکه این مرکز مشاوره اسلامی در پنج مبحث تخصصی فعالیت می‌کند تصریح کرد: مباحثی همچون خانواده، کودک، ازدواج، تحصیلی و استعداد یابی از جمله مواردی است که در ابتدای راه اندازی این مرکز به علاقه مندان ارائه می‌شود.

وی به فعالیت‌های این مرکز در طول هفته اشاره و عنوان کرد: مرکز مشاوره اسلامی در طول هفته پذیرای ثبت نام کنندگان و آماده ارائه مطالب کارشناسی شده در زمینه‌های فوق است.

دهقانی نژاد خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در ابتدای کار این مرکز هستیم اغلب از حوزه علمیه برادران استفاده می‌شود که سعی داریم با همکاری حوزه علمیه خواهران استان یزد، بتوانیم از ظرفیت خواهران نیز در بحث مشاوره استفاده کنیم.

معاون تهذیب حوزه علمیه یزد اضافه کرد: در حال حاضر با توجه به اینکه تعداد ثبت نام کنندگان زیاد نیست، این مرکز صبح‌ها از ساعت ۹ تا ۱۱ ویژه خواهران و عصرها از ساعت ۱۶ تا ۱۹ ویژه برادران به مشاوره می‌پردازد.

وی با اشاره به اینکه در کنار برگزاری دوره‌های مشاوره قصد داریم که کارگاه‌هایی نیز در مباحث مختلف مشاوره‌ای در این مرکز برگزار کنیم افزود: برگزاری این کارگاه‌ها با در نظر گرفتن استقبال ثبت نام کنندگان برگزار می‌شود.

دهقانی نژاد در پایان گفت: مرکز مشاوره اسلامی یزد به همت حوزه علمیه برادران یزد و همکاری معاونت فرهنگی امامزاده سید جعفر محمد (ع) و اداره اوقاف شهرستان یزد افتتاح شد.تسنیم یزدپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 1 =