معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی ثبت احوال استان یزد: آمار ازدواج در یزد کاهش و آمار طلاق افزایش یافت

معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی ثبت احوال استان یزد گفت: آمار ازدواج در یزد کاهش و آمار طلاق افزایش یافت.

به گزارش کاوش یزد فاطمه فاتحی در همایش مشترک سیاست‌های کلی جمعیت که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی یزد در حال برگزاری است، با بیان اینکه عوامل مختلفی در بحث جمعیت تاثیرگذارند، اظهار داشت: ازدواج، باروری، طلاق، فوت از جمله عوامل موثر در بحث نرخ جمعیت به حساب می‌آیند.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته تعداد ولادت‌های ثبت شده در استان یزد ۲۵ هزار و ۷۴۱ مورد بوده که نسبت به سال قبل از آن که ۲۵ هزار و ۴۷۹ مورد ثبت شده، یک درصد کاهش داشته است.

معاونفناوری اطلاعات و آمار جمعیتیثبت احوالاستانیزد در ارتباط با وضعیت ثبت فوت در یزد هم گفت: تعداد وفات ثبت شده در یزد هم در سال گذشته چهار هزار و ۵۹۶ مورد و در سال ۹۴ معادل چهار هزار و ۵۹۶ مورد بوده است.

فاتحی از کاهش سه و چهار دهم درصدی ازدواج در یزد خبر داد و افزود: سال گذشته در حالی هشت هزار و ۵۵۵ مورد ازدواج در یزد ثبت شده که سال قبل آن، این آمار هشت هزار و ۸۵۸ مورد بوده است.

وی ادامه داد: بیشترین آمار ازدواج در استان یزد به ترتیب مربوط به شهرستان‌های یزد، میبد و اردکان و کمترین ازدواج هم به ترتیب مربوط به شهرستان‌های بهاباد و اشکذر بوده که بهاباد نسبت به سال ۹۴ معادل ۱۵ درصد رشد و اشکذر نسبت به این سال ۱۴ درصد کاهش داشته است.

معاونفناوری اطلاعات و آمار جمعیتیثبت احوالاستانیزد ادامه داد: متاسفانه طلاق در استان یزد افزایش ۱۰ و نیم درصدی داشته به گونه‌ای که در کل استان در سال ۹۴ تعداد یک هزار و ۴۸۲ مورد طلاق ثبت شده ولی سال گذشته این میزان به یک هزار و ۶۳۸ طلاق رسیده است.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 2 =