نماینده ولی فقیه در استان یزد: “جوانان” در اولویت واگذاری طرح‌های اقتصادی باشند /بسیاری از افراد بیکار جامعه نمی‌دانند چه کاری باید انجام دهند و سردرگم هستند

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه بسیاری از افراد بیکار جامعه نمی‌دانند چه کاری باید انجام دهند و سردرگم هستند، گفت: طرح‌های اقتصادی مورد نیاز جامعه برای اجرا به جوانان عرضه شود.

به گزارش کاوش یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار مدیران فنی و حرفه‌ای استان یزد با وی، با تاکید بر لزوم حل مسئله بیکاری در جامعه، اظهار داشت: رفع مشکل بیکاری نیازمند همکاری و همراهی تمام دستگاه‌های مرتبط با این موضوع است.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که قرار باشد فنی و حرفه‌ای در این مسیر به تنهایی حرکت کند و آموزش‌های لازم را به جوانان و افراد جویای کار ارائه کند ولی ادامه کار رها شود، نتیجه‌ای که به دنبال آن هستیم به دست نمی‌آید.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: دیگر ادارات مرتبط هم در صورتی که به تنهایی عمل کنند، نمی‌توانند یک نتیجه درست و نتیجه بخش در راستای رفع مشکلات بیکاری در استان و کشور به دست آورند.

ناصری یزدی بر ضرورت وجود یک مجموعه واحد برای رفع مشکل بیکاری، گفت: افراد بیکار در جامعه دو قسم هستند، قسمت اول شامل افرادی می‌شوند که تخصص لازم برای ایجاد کار را ندارند و مهمتر از آن اینکه نمی‌دانند چه کاری باید انجام دهند.

امام جمعه یزد افزود: بعضی افراد از فکر اقتصادی خوبی برخوردار هستند و می‌توانند از کوچک‌ترین فرصت‌ها بهترین صرفه‌ها را ببرد ولی این چنین افرادی به خودی خود نمی‌دانند که چه کاری باید انجام دهند.

وی گفت: در ارتباط با این افراد لازم است این افراد را به سمت کارهای مناسب هدایت کرده و به آنها طرح و ایده مناسب همراه با دوره‌های آموزشی ارائه کنیم تا بتوانند در این عرصه وارد فعالیت شوند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه این طرح‌ها می‌تواند در زمینه‌های مخلتف از جمله صنایع دستی، کشاورزی، صنعتی، تولیدی و موارد مختلف دیگر باشد، خاطرنشان کرد: در صورتی که این اقدام را انجام دهیم، می‌توانیم مشکل بیکاری در جامعه را به خوبی برطرف نماییم.

ناصری یزدی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مواردی که حتما باید در دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای به آن توجه شود، بیان مطالب دینی و مرتبط با اخلاق حرفه‌ای و کاری است.

امام جمعه یزد ادامه داد: در صورتی که جوانی تعهد کاری، احساس مسئولیت و امانت‌داری داشته باشد و برای رضای خدا و خدمت به بندگان خدا کار کند، هیچ زمانی در کار خیانت نمی‌کند و کالای بی‌کیفیت و گران به بازار ارائه نمی‌کند.

وی تصریح کرد: در صورتی که این منش اخلاقی در بین تولید کنندگان ما به صورت کامل فراگیر شود، قطعا مشکل تولید و اشتغال هم در جامعه برطرف می‌شود.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

31 + = 39