پرسپولیس با ۲ گل نفت را حذف کرد

پرسپولیس که بعد از کنار رفتن از لیگ قهرمانان آسیا تمرکز خود را روی رقابت‌های داخلی قرار داده است در اولین گام موفق شد نفت تهران را به عنوان قهرمان فصل گذشته از پیش رو بردارد و به جمع شانزده تیم مرحله بعدی راه یابد.

شناسه خبر۲۰۹۴         ۲۹مهر۱۳۹۶         سرویس:ورزشی

کاوش/ با گزارش این دیدار و حواشی آن حمید ابراهیمی و امیرحسین خیرخواه (خبرنگار و عکاس) ورزش سه را از استادیوم آزادی همراهی کنید.

داور: مهدی سیدعلی، حسین ظهیری، حسن انتظاری، شاهو اصلانی؛ استادیوم: آزادی؛             تماشاگر: حدود ۱۵ هزار نفر

پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی(۸۸- صادق محرمی)، شجاع خلیل زاده، حسین ماهینی، محمد انصاری، کمال کامیابی نیا، محسن ربیع خواه(۷۲- سیامک نعمتی)، بشار رسن، وحید امیری، علی علیپور و گادوین منشا(۹۰- شایان مصلح)
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

 

نفت تهران:

میلاد فراهانی، محسن بنگر، احمد آل‌نعمه، امیرحسین فشنگچی، فرید محمدزاده، سامان آقازمانی، فرشاد هاشمی(۷۱-رضا حبیب زاده)، علی عزتی(۷۶-سینا خادم پور)، هاشم بیک‌زاده، پویا امینی(۵۱-امین منوچهری) و عیسی آل‌کثیر
سرمربی: حمید درخشان
اخطار:

هاشم بیگ زاده(۳۵) سامان آقا زمانی(۶۲) از نفت تهران

شجاع خلیل زاده(۶۳) علی علیپور(۹۰) از پرسپولیس

شرح بازی:

حملات پرسپولیس در دقایق ابتدایی بازی روی حرکات گادوین منشا، بشار رسن و وحید امیری، فرصت های خوبی روی دروازه نفت شکل داد که در نهایت نتوانستند از آن بهره ببرند و خط دفاعی لایه به لایه زردپوشان مانع از تحقق هدف آنها در باز کردن دروازه شدند.
نفت هم بیشتر روی ضدحملات و حرکات بهترین گلزن این فصل خود امیدوار بود و عیسی آل کثیر که تک و تنها در بین مدافعان پرسپولیس بود مجبور به ثبت ضرباتش از راهی دور بود که هرگز خطری روی دروازه بیرانوند نداشت.
بازی فیزیکی دو تیم در نیمه اول و میانه میدان باعث جراحت شدید دو بازیکن از دو تیم شد و ربیع خواه با سری بانداژ شده و امینی نیز با لبی خونین بازی را در بیشتر دقایق دنبال کردند.
در نهایت اما باید دید نفت موفق به ادامه روند دفاع صرف خود خواهد شد تا بازی را روی حوادث به سود خود خاتمه دهد یا برانکو ترفندی برای عبور از مدافعان زردپوش به شاگردانش معرفی می‌کند.

برخلاف نیمه اول پرسپولیس به خوبی توانست نقاط ضعف زردپوشان را خصوصا در خط دفاعی شناسایی کند و به برتری دو بر صفر در این نیمه دست یابد.
پرسپولیس که در نیمه اول مغلوب خط دفاعی لایه به لایه نفت شده بود، با چند تغییر و جابجایی خصوصا در بین وینگرهای خود و در ادامه تغییر تاکتیکی توانست شاگردان حمید درخشان را برای سومین بار در این فصل مغلوب کند.
نفت تهران نیز که برنامه‌هایش تنها منوط به دفاع در این بازی بود بعد از عقب افتادن از حریف نیز نتوانست شرایط هجوم به دروازه بیرانوند را به خوبی دنبال کند و عیسی آل کثیر نیز بهترین فرصت آنها را روی پنالتی به بدترین شکل ممکن از دست داد.
پرسپولیس با این برد به جمع شانزده تیم برتر راه یافت و اکنون بادران را پیش رو خود می بیند.

شرح گل‌ها:

پرسپولیس ۱ نفت تهران ۰ (دقیقه ۷۲، گادوین منشا): ارسال از سمت راست و تاثیر نصفه و نیمه علیپور در تیر دوم به منشا رسید تا او با ضربه تمام کننده دروازه نفت را باز کند.
پرسپولیس ۲ نفت تهران ۰: ( دقیقه ۸۵، علی علیپور): دیگر مهاجم سرخپوشان که روی گل اول، پاس منتهی به گل را به ثبت رسانده بود، مامور نواختن پنالتی شد که ضربه اش را برخلاف حرکت فراهانی به تور دروازه نفت چسباند.

 

بازیکن برتر:

علی علیپور بار دیگر در نقش مهاجم موفق این تیم ظاهر شد و با یک گل و یک پاس گل برای ادامه مسابقات خط و نشان کشید.
مهاجم شمالی پرسپولیس که در غیاب مهدی طارمی با اعتماد بنفس بیشتری در پیشانی خط حمله پرسپولیس حاضر شده در این جدال نیز موفق شد یک پاس گل و یک گل به نام خود کند تا نقش اساسی در پیروزی و صعود سرخپوشان داشته باشد.

اتفاق ویژه

سه ملاقات در فصل هفدهم با نفت تهران و سه پیروزی و بدون دریافت گل. آمار تیم برانکو مقابل تیم درخشان در این فصل است که مربوط به یک جدال سوپرکاپ، یک تقابل در لیگ برتر و اکنون نیز در جام حذفی که با هشت گل زده و بدون دریافت گل همراه بود. نکته جالب توجه اینکه سرخ‌ها در هیچ کدام از این تقابل ها علیرغم مشکلات دفاعی که در این فصل داشتند دروازه شان باز نشده است.

دقایق حساس:

دقیقه ۵: اولین حرکت جدی سرخپوشان با کسب یک ضربه ایستگاهی از پشت محوطه جریمه که گادوین منشا آن را به سر مدافع نفت که دیوار دفاعی را تشکیل داده بود کوبید.
دقیقه ۸: ارسال زمینی مناسب از هاشم بیگ زاده، در آستانه ضربه زنی توسط آل کثیر، توسط شجاع خلیل زاده دفع شد.
دقیقه ۸: اشتباه از محسن بنگر فرصت خوبی را نصیب علیپور کرد که این بازیکن در حالی که می‌توانست درون محوطه جریمه به سمت دروازه شوت بزند، به قصد ارسال پاس عرضی برای منشا این فرصت را از دست داد.
دقیقه ۹: اینبار ارسال منشا فرصت خوبی را نصیب وحید امیری کرد که تعلل این بازیکن در شش قدم باعث دفع ضربه او توسط مدافع نفت شد.
دقیقه ۲۰: حرکت پرسپولیسی ها پشت محوطه جریمه و ارسال پاس عمقی برای منشا با ضربه ناقص این مهاجم و دفع فراهانی همراه شد و در برگشت مدافعان توپ را دور کردند.
دقیقه ۲۳: روی ارسال کرنر و رفت و برگشت درون محوطه جریمه توپ خوبی نصیب کمال کامیابی نیا شد که این بازیکن از فاصله شش قدم و تک به تک با فراهانی مقابل او ناکام ماند و ضربه آرامش در اختیار گلر نفت قرار گرفت.
دقیقه ۴۰: حرکات تکنیکی بازیکنان پرسپولیس و رد و بدل شدن چند پاس در نهایت با ضربه علی علیپور از پشت محوطه جریمه به سادگی در اختیار فراهانی قرار گرفت.
دقیقه ۲+۴۵: روی ارسال بلند بیرانوند و پاس به عقب منشا، فرصت خوبی نصیب علی پور شد که شوت این بازیکن با فاصله کم راهی اوت شد.
دقیقه ۵۶: حرکات فوق العاده بازیکنان پرسپولیس تا پشت محوطه جریمه در نهایت با ارسال ناموفق بشار رسن ناکام ماند تا آنها از ثبت یک گل دیدنی محروم بمانند.
دقیقه ۶۳: پرتاب اوت وحید امیری با ضربه سر رو به عقب بنگر پیش از مهاجمان پرسپولیسی نصیب میلاد فراهانی شد.
دقیقه ۷۷: ارسال کرنر از سوی بشار رسن روی تیر دوم به شجاع خلیل زاده رسید که ضربه سرضرب این بازیکن با کمترین اختلاف راهی اوت شد.
دقیقه ۷۸: پاس در عمق وحید امیری برای منشا، با مشایعت دو مدافع نفت همراه شد که هواداران اعتقاد به پنالتی داشتند که داور دستور به ادامه بازی داد.
دقیقه ۸۳: روی یک ضدحمله علی علیپور توپ خوبی نصیب وحید امیری در مصاف تک به تک با فراهانی کرد که خطای دروازه بان نفت روی این بازیکن با اعلام پنالتی برای سرخپوشان همراه شد.
دقیقه ۱+۹۰: پنالتی اعلام شده برای نفت تهران با ضربه محکم بوعذار تنها تیرک دروازه پرسپولیس را به لرزه در آورد و در نهایت یک ضدحمله برای سرخپوشان رقم خورد.

 

نکته‌ها:

* برانکو در این دیدار محسن مسلمان را از ترکیب تیمش خارج کرده و این بازیکن را در اختیار نخواهد داشت.
* فرشاد احمدزاده نیز به دلیل مصدومیت و مهدی طارمی به دلیل محرومیت قادر به همراهی پرسپولیس در این دیدار نیستند.
* حمید درخشان در دومین تقابل خود با پرسپولیس در این فصل مجتبی حقدوست و میلاد احمدی را در اختیار ندارد.
* محسن بنگر، محمد نصرتی، امیرحسین فشنگچی و سامان آقازمانی از نفت تهران سابقه حضور در پرسپولیس را دارند.
* علیرضا بیرانوند، وحید امیری، سیدجلال حسینی و کمال کامیابی نیا از پرسپولیس سابقه حضور در نفت تهران را در کارنامه دارند.
* علیرضا بیرانوند در دو دیدار قبلی خود برابر نفت تهران موفق به کلین شیت شده و در روزهایی که نیاز مبرم به بسته نگه داشتن دروازه‌اش دارد امیدوار به تکرار آن پیش از دربی هشتاد و پنج است.ایران آنلاینپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

47 + = 50