چه کسانی با حکم پادشاه عربستان از کار برکنار شدند؟

“سعود القحطانی” از جمله نزدیک ترین افراد به محمد بن سلمان بود. او متهم است در ۳ سال گذشته کمپین های توییتری جعلی را برای حمایت از ولیعهد سعودی سازماندهی کرده است.

“ملک سلمان بن عبدالعزیز” پادشاه عربستان سعودی طی احکامی ۵ تن از مقامات ارشد دولت سعودی را از کار برکنار کرد.

به گزارش کاوش یزد به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، دولت سعودی درنخستین اقدام پس از پذیرش رسمی قتل “جمال خاشقجی” روزنامه‌نگار منتقد ” محمد بن سلمان” ولیعهد سعودی، ۱۸ مقام رده میانی دولتی را بازداشت و ۵ تن از مقامات ارشد نظامی و امنیتی سعودی را از کار برکنار کرده است.

در میان این ۵ نفر، ” احمد العسیری” جانشین سازمان اطلاعات سعودی و سخنگوی سابق ائتلاف تحت رهبری سعودی برای حمله به یمن و نیز “سعدون بن عبدالله القحطانی” – موسوم به سعود القحطانی-  مشاور (رسانه ای) دیوان پادشاهی سعودی بیشتر خودنمایی می‌کند.

سعود القحطانی ۴۰ ساله یکی از نزدیک‌ترین افراد به “محمد بن سلمان” و فردی بود که به دلیل سمت مشاور رسانه‌ای،  متهم بود در پشت بسیاری از کمپین‌های توییتری – توییت بات –  حامی دولت سعودی، ایفای نقش می‌کند. او پیشتر – در دوران ملک عبدالله پادشاه فقید سعودی- سخنگوی دفتر “محمد بن سلمان” بوده است.

“سعود القحطانی” در کنار “محمد بن سلمان”

چه کسانی با حکم پادشاه عربستان از کار برکنار شدند؟

پس از رسیدن محمد بن سلمان به مقام ولایتعهدی، القحطانی یکی از افرادی بود که به مدد نزدیکی به ولیعهد جوان از موقعیت ممتازی در دولت جدید سعودی برخوردار بود.

ژنرال “احمد العسیری” ۵۹ ساله نیز از یک دانشگاه افسری در فرانسه فارغ التحصیل شده و در سال ۲۰۱۴ به سخنگویی نیروهای نظامی سعودی و در سال ۲۰۱۵ به سمت سخنگوی ائتلاف نظامی سعودی برای حمله به یمن، منصوب شد.

ژنرال “احمد العسیری” سخنگوی(سابق) ائتلاف تحت رهبری سعودی برای حمله به یمن و جانشین سازمان اطلاعات سعودی

چه کسانی با حکم پادشاه عربستان از کار برکنار شدند؟

۳ فرد دیگر برکنار شده عبارتند از:

سرتیپ “محمد رمیح” معاون اطلاعاتی، سرتیپ “عبدالله بن خلیفه الشایع” معاون امور انسانی و سرتیپ “رشاد المحمادی” مدیر اداره اطلاعات عمومی و حفاظت در دستگاه اطلاعاتی سعودی.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 42 = 51