کارشناس هواشناسی: هوای استان یزد گرمتر می شود

محمد رضا شیرغلامی گفت: افزایش دمای هوا بخصوص در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه محسوس تر خواهد بود.

وی با بیان اینکه افزایش دمای هوای استان در ساعات ظهر روز های یاد شده بیشتر است اظهار داشت: شب ها و صبحهای استان و بویژه مناطق کوهستانی، همچنان خنک خواهد بود.
این کارشناس هواشناسی یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای استان یزد بین ۳۳ تا ۱۶ درجه در نوسان بود و پیش بینی می شود در گرمترین ساعات امروز و فردا به ۳۳ و روز چهارشنبه به ۳۵ برسد ضمن آنکه در خنک ترین ساعات سه شب آینده نیز به ترتیب به ۱۶ و ۱۷ و ۱۸ خواهد رسید.
شیرغلامی، گرمترین نقطه استان در ۲۴ ساعت گذشته را بافق با بیشینه دمای ۳۵ و خنک ترین نقطه گاریز تفت با دمای کمینه هفت اعلام کرد.
وی به باغداران پسته توصیه کرد اصول بهداشتی در کلیه مراحل برداشت، حمل و فرآوری و انبار کردن محصول خود را رعایت کنند تا تولید سم آفلاتوکسین به حداقل برسد.
همچنین با توجه به خنک شدن هوا در شبها به انارداران توصیه می شود برای جلوگیری از ترکیدگی میوه های انار از آبیاری نامنظم خودداری کنند.
وی اضافه کرد: همچنین برای مقابله با افت مگس مدیترانه ای، نسبت به طعمه پاشی، تله گزاری و محلول پاشی در ساعات عصر اقدام شود.
بارش سالانه باران در استان خشک و نیمه خشک یزد، بین ۹۰ تا ۱۱۰ میلیمتر اعلام شده است.
استان یزد از جمله مناطق گرم کشور است و مرکز این استان در روزهایی از فصل تابستان در زمره سه مرکز استان گرم کشور محسوب می شود.ایرناپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 6 = 11