یزد به قطب تولید پوشاک کشور تبدیل می‌شود

یزد به همت دانشگاه آزاد، قطب تولید پوشاک کشور می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد با اشاره به احصای مشکلات استان یزد در حوزه نساجی و پوشاک گفت: یزد به قطب تولید پوشاک کشور تبدیل می‌شود.

به گزارش کاوش یزد ، معصومه طباطبایی در دیدار رئیس و مدیران دانشگاه آزاد کشور و یزد با آیت الله ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد اظهار داشت: کارگاه‌های دوخت در دانشگاه آزاد یزد از یک سال و نیم گذشته شروع به کار کرده و تا به الان فعالیت ‌می‌کنند.

رئیس دانشگاه آزاد استان یزد ادامه داد: با شروع به کار این کارگاه‌ها، لباس دوخت کارکنان و دانش‌آموزان مدارس سما را توسط نیروهای همین کار‌گاه‌ها تامین کردیم و به نوعی درآمد زایی هم برای دانشگاه صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه از ظرفیت دانشجوها هم در این کارگاه‌ها استفاده شده گفت: مدیریت جدید دانشگاه آزاد در کشور هم استان به استان را به صورت مسئله محور بررسی کرده و صنایع پوشاک را به استان یزد واگذار کرده است.

طباطبایی به تاریخ صنعت نساجی در استان یزد اشاره کرد و افزود: اقدامات لازم صورت گرفته که به صورت علمی بحث مشکلات موجود در ارتباط با صنعت نساجی یزد احصا شده و چالش‌ها و راهکارهای مد نظر در این زمینه مطرح شود.

رئیس دانشگاه آزاد استان یزد با اشاره به اینکه این ماموریت کمتر از دو ماه است که به استان یزد واگذار شده افزود: نمایشگاه‌هایی از زمان واگذاری این ماموریت به یزد در سطح استان برگزار شده و این ظرفیت وجود دارد که یزد به عنوان قطب نساجی و پوشاک کشور احیا شود.

وی با بیان اینکه پارچه چادر مشکلی همچنان از خارج کشور وارد می‌شود گفت: این درست نیست که با وجود ظرفیت‌های بسیار بالای کشور و استان، ما در این زمینه وابسته به دیگر کشورها باشیم.

طباطبایی خاطرنشان کرد: لازم است اقدام لازم صورت پذیرد تا با کار کارشناسی و علمی، زمینه خودکفایی کشور در تولید چنین محصولاتی فراهم و به این وسیله اشتغالزایی گسترده هم صورت پذیرد.تسنیمپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

32 + = 40