یزد میزبان پانزدهمین کنفرانس بین‎المللی مهندسی صنایع ایران/ ۲۰ شهریور آخرین مهلت بررسی زودهنگام مقالات است

پانزدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع ایران با مشارکت دانشگاه یزد و انجمن مهندسی صنایع ایران روزهای سوم و چهارم بهمن ماه سال ۱۳۹۷ در دانشگاه یزد برگزار خواهد شد .

دکتر «داود شیشه ‎ بری» دبیر اجرایی این دوره از کنفرانس  ضمن اعلام این خبر، تبادل دانش، مفاهیم، روش ‎ ها و روندهای جدید مهندسی صنایع در سراسر کشور را از دستاوردهای برگزاری این کنفرانس به عنوان بزرگترین گردهمایی جامعه صنایع ایران معرفی می‏کند .

وی با بیان این که استان یزد برای دومین مرتبه میزبانی این دوره کنفرانس را برعهده دارد، محورهای اصلی این دوره از کنفرانس را پایداری سیستم، توسعه الگوریتم‌ها و روش‌های تصمیم‌گیری و بهینه‌سازی، مدیریت عملیات و پروژه،‌ کیفیت و بهره‌وری، زنجیره تامین، ارگونومی و ایمنی، اقتصاد و خدمات مالی، فناوری اطلاعات، اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی، گردشگری و بوم‌گردی، سیستم‌های مدیریت و تجارب موفق در حوزه صنعت و خدمات، ذکر می ‎ کند.

شیشه‏‌بری تصریح می‏‌کند: با توجه به اهمیت مبحث پایداری در طراحی، برنامه‏ریزی، مدیریت و کنترل سیستم‌های ‌ خرد و کلان و نقشی که انواع ابزارها و تکنیک‏‌های مهندسی صنایع می‏‌تواند در این زمینه داشته باشد، یکی از محورهای اصلی کنفرانس موضوع پایداری سیستم انتخاب شده و بخشی از برنامه‏‌های کنفرانس بر این موضوع متمرکز خواهد بود .

وی همچنین بیان می‏‌کند: امسال با توجه به ثبت جهانی بافت تاریخی شهر یزد توجه ویژه ‎‎ ای به موضوع گردشگری شده و به عنوان یکی از محورهای اصلی همایش تعریف و برای آن نیز پنل ‎‎ های تخصصی در نظر گرفته شده است .

دبیر اجرایی پانزدهمین کنفرانس مهندسی صنایع ایران می ‎ گوید: دانشگاه‌‏های مختلفی از این کنفرانس حمایت علمی و معنوی کرده‌‏اند و همچنین امیدواریم با توجه به موضوع کنفرانس و پیگیری‌های ‌ به عمل آمده، شاهد مشارکت علمی و مالی خوبی از صنایع و سازمان‏‌های ملی و استانی باشیم .

وی در ادامه آخرین مهلت ارسال مقالات را اول آبان ماه امسال ذکر می‌کند و می‌گوید: با تصمیم کمیته علمی و با توجه به درخواست‌های واصله مبنی بر نیاز دانشجویان به استفاده از امتیاز مقاله خود در جلسه دفاع از پایان نامه، مقرر شد مقالات دریافت شده تا ۲۰ شهریورماه بدون انتظار برای تجمیع، به محض دریافت در فرایند داوری قرار داده شوند .

شیشه ‎ بری در این رابطه خاطرنشان می‌کند: در همین راستا مقالات به محض دریافت، در فرایند بررسی قرار داده می‌شوند و در صورت پذیرش، برای استفاده در جلسه دفاع از پایان‌نامه، نامه تاییدیه پذیرش صادر خواهد شد .

وی حداکثر زمان اعلام نتایج داوری را اول آذرماه و مهلت ثبت نام زودهنگام در این دوره کنفرانس را اول دی ماه سالجاری عنوان می‌کند .

دکتر «مجید شخصی‌نیا» نائب دبیر کنفرانس پانزدهم نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا به وجوه تمایز این دوره از کنفرانس نسبت به دوره‌های گذشته می‌گوید: سعی شده در این دوره از کنفرانس از تجارب دوره ‎‎ های قبل برای برگزاری بهتر این کنفرانس بهره گرفته شود که در این راستا تیم ۱۰ نفری از کنفرانس قبلی بازدید داشتند .

به گفته وی، علاوه بر این شورای سیاست‌گذاری این دوره از کنفرانس با مشارکت دبیران ادوار گذشته کنفرانس شکل گرفت و از نکته نظرات آنها بهره گرفته شد .

شخصی ‎ نیائی عنوان می‏‏‌کند: درعا این دوره تیم کمیته داوری در محورهای مختلف کنفرانس از طریق فراخوان از بین اعضای هیات علمی تمام دانشگاه ‎‎ های کشور جذب شدند .

وی برگزاری مسابقه نوپام(نهاد پرورش ایده‏های مهندسی) در حاشیه این دوره کنفرانس برای اولین بار را از دیگر وجوه تمایزی این دوره ذکر می ‎‎ کند .

به گفته شخصی ‎ نیائی، در این دوره از همایش علاوه بر برگزاری تورهای گردشگری و بازدید از آثار و جاذبه ‎‎ های تاریخی جهانشهر یزد، برای اولین بار اقدام به برگزاری تورهای صنعتی برای رقابت علاقمندان در طرح ارزیابی سریع کارخانه انجام خواهد شد و به برترین ‎‎ ها جوایزی اهدا خواهد شد .

وی حضور پررنگ ‎‎ ‌ تر محققان خارجی برای ارائه مقالات را یکی دیگر از اهدافی می ‎ خواند که در این کنفرانس دنبال خواهد شد .

نائب دبیر این دوره از کنفرانس مهندسی صنایع ایران با بیان این که نمایه ‎‎ سازی کنفرانس در یکی از مراجع معتبر بین‌المللی با دشواری‌ ‎ های زیادی همراه است و شرایط خاصی می ‎ ‌ طلبد، این اقدام را یکی دیگر از برنامه‌های این دوره از کنفرانس عنوان می ‎‎ کند .

شخصی ‎‎ نیائی همچنین جدیت بیشتر در برگزاری کارگاه‏‌های تخصصی و سخنرانی‏ ‎ های کلیدی با موضوعات روز و روندهای آتی مهندسی صنایع را از دیگر موضوعات در دستور کار این دوره بیان می ‎ کند .پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 74 = 78