یک روانشناس و مشاور خانواده مطرح کرد؛ ثبت ازدواج ۱۰۷ کودک زیر ۱۰ سال در سال گذشته

یک روانشناس و مشاور خانواده در ابرکوه گفت: بر اساس آمارها در سال گذشته تعداد ۱۰۷ کودک زیر ۱۰ سال و ۳۷ هزار و ۲۰۰ نفر نوجوان زیر ۱۴ سال ازدواج ‌کرده‌اند.

«محمد حنیف‌پور» در همایش بزرگ آسیب‌های اجتماعی و خانواده که به همت شهرداری ابرکوه در سالن معلم این شهر برگزار شد، ازدواج در سنین پایین را محکوم و تاکید کرد: یک مرد برای ورود به زندگی و اداره آن باید بتواند ۵ نوع امنیت از جمله عشقی و عاطفی، معیشتی، اجتماعی، روانی و فکری را برای خانواده خود فراهم کند.

وی در این باره عنوان کرد: بر اساس آخرین آمار سال گذشته ۳۷ هزار و ۲۰۰ نفر زیر ۱۴ سال و ۱۰۷ نفر زیر ۱۰ سال ازدواج‌کرده‌اند.

حنیف‌پور بیان کرد: متأسفانه در ایران میزان طلاق حدود ۶ درصد افزایش یافته به طوری که به طور میانگین به ازای هر سه ازدواج، یک مورد طلاق اتفاق می‌افتد که برخی از این طلاق‌ها نیز به دلیل عدم بلوغ روانی زوجین است.

به گفته وی، از نظر روانشناسی یک زوج باید تا ۷۰ درصد به یکدیگر شباهت داشته باشند تا بتوانند با آرامش در کنار یکدیگر زندگی کنند چرا که در غیر این صورت مشکلات بسیاری برای آنان رقم خواهد خورد.

وی با بیان این که مقایسه کردن، توقع داشتن و تعارف، کُشنده‌های زندگی هستند، تصریح کرد: عدم کنترل و رعایت حریم خصوصی، نداشتن نگاه طلبکارانه، عدم ورود به زندگی دیگران، غرق نشدن در گذشته، پایین آوردن تفاوت‌ها، به کار بستن سیره اهل‌بیت(ع) و پیامبر اسلام(ص) در زندگی، می‌تواند ضامن سلامت زندگی و آرامش زن و شوهر باشد.

این روانشناس در پایان نیز تاکید کرد: بهترین یا تنهاترین راه حل هنگام بروز مشکلات خانوادگی نیز طلاق نیست بلکه طرفین باید به فکر شیوه‌ای درست و راهی برای درمان باشند. ایسناپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 5 =