۲ میلیون گردشگر در ایام نوروز به یزد سفر کردند

رئیس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به اینکه گردشگران نوروز امسال یزد نسبت به سال گذشته دو برابر شدند گفت: ۲ میلیون گردشگر در ایام نوروز به یزد سفر کردند.

به گزارش کاوش یزد به نقل از تسنیم، غلامعلی سفید در دیدار تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر یزد با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به روند انتخاب شهردار شهر جهانی یزد توسط شورای شهر اظهار داشت: شورا وظیفه خودش را در مهلت قانونی و بسیار زودتر از آن انجام داد.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد تصریح کرد: اولین انتخاب ما هم شخصی بود که خرد جمعی یزد وی را پذیرفت و همه از وی حمایت لازم را انجام دادند ولی توسط وزارت کشور تایید نشد.

سفید به ظرفیت‌های گردشگری یزد اشاره کرد و افزود: جمعیت گردشگران یزد سال گذشته در ایام نوروز ۸۵۰ هزار نفر بوده و امسال این آمار به بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر رسید که بیش از دو برابر سال گذشته است.

وی اداه داد: با وجود این افزایش آمار خدمات ارائه شده به شدت مورد تایید و رضایت گردشگران بود و هیچ زمانی نبود که در شهر عدم نظافت به صورت محسوس دیده نشد و در طول روز چند مرتبه بحث نظافت معابر در شهر یزد انجام می‌شد.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: خدمات به حدی بود که اصلا نبود شهردار احساس نمی‌شد و مجموعه شهرداری با سرپرستی آقای مشتاقیون به نحو بسیار زیاد کار کردند.

سفید به وقوع سیل در برخی نقاط کشور از جمله گلستان، لرستان و خوزستان اشاره کرد و ادامه داد: الان مقداری از امکانات شهرداری یزد برای خدمت‌رسانی به مردم سیل‌زده اعزام شده‌اند و با این وجود باز هم با تمام توان فعالیت صورت گرفته است.

وی افزود: بیشترین بحث خدمت‌رسانی در سطح شهر در ایام نوروز و برای گردشگران نوروزی و شهروندان یزدی، توسط شهرداری انجام شده است.

ونوس عامری رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر یزد هم در این دیدار اظهار داشت: به نظر می‌رسد که در حق شورا در بحث انتخاب شهردار اجحاف می‌شود چرا که اتفاقا رکورد انتخاب شهردار در کل کشور مربوط به یزد است و هیچ شورایی به اندازه ما شهردار انتخاب نکرده است.

عضو شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: شورای شهر در مهلت مقرر شهردار انتخاب کرد ولی بحث با وزارت کشور طول کشید و شورا در این زمینه مقصر نبود؛ ما خواهان آقای زینی‌وند بودیم که از وزیر کشور پست گرفت و به سیستان و بلوچستان رفت و دوباره هم آقای سید حسینی را انتخاب کردیم که باز هم وزارت کشور گزینه یزد را تایید نکرد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

58 + = 68