۱۱۷۷ مددجوی یزدی صاحب شغل شدند

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد اعلام کرد: در یازده ماهه سال جاری تعداد یک هزار و ۱۷۷ فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان یزد ایجاد شده است.

به گزارش کاوش یزد، «امیر زین‌العابدین قمی» با اشاره به فرصت‏‌های شغلی ایجاد شده برای مددجویان تحت حمایت این نهاد در طرح‌های کارانگیزی، توان‌افزایی و خودکفایی، افزود: ۷۱ درصد طرح ایجاد شده طی این مدت مربوط به طرح‏های خودکفایی، ۲۵ درصد توان افزایی، سه درصد کارانگیزی و یک درصد کارفرمایی بوده است.

وی با بیان این که در این مدت ۳۱۹ مورد وام مجدد نیز برای توسعه کار به مددجویان تحت حمایت اعطا شده است، ادامه داد: ۲۹ میلیارد و ۶۴۰ میلیون تومان وام اشتغال طی ۱۱ ماهه سال ۹۷ به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان یزد و اقشار نیازمند اعطا شد.

به گفته این مسئول، از این تعداد وام اعطائی ۵۵ درصد تسهیلات ازمحل منابع قرض الحسنه بانکی، ۲۶ درصد از طریق صندوق قرض الحسنه امداد ولایت، هشت درصد از محل صندوق توسعه ملی، هفت درصد به صورت تلفیقی از منابع بانکی و امدادی و چهار درصد سایر منابع پرداخت شده است.

زین العابدین قمی بیان کرد: ۴۳۵ مورد از فرصت‏های شغلی ایجاد شده در خدمات، ۳۹۶ مورد دام پروری، ۱۳۳ مورد کشاورزی،۱۱۴ مورد فعالیت های صنعتی و معدنی و ۹۹ مورد صنایع دستی بوده است.

وی گفت: ۱۲ میلیارد تومان از تسهیلات پرداختی در یازده ماهه امسال در بخش خدمات، ۱۱ میلیارد و ۳۴۰ میلیون تومان دام پروری، سه میلیارد و ۱۲۳ میلیون تومان کشاورزی، دو میلیارد و ۴۹۴ میلیون تومان فعالیت‏های صنعتی و معدنی و ۶۸۳ میلیون تومان صنایع دستی بوده است.

معاون کمیته امداد استان افزود: ارتقاء الگوی متعارف توسعه کسب‌ و کار در کمیته امداد و طراحی و اجرای الگوی جدید توسعه کسب‌ و کار برای مددجویان تحت حمایت از اهمیت خاصی برخوردار است و به همین منظور در الگوی متعارف، ناظران فنی این نهاد با برقراری ارتباط بین مجریان طرح، منابع مالی و بازار در کانون اجرای طرح‌های اشتغال قرار دارند.

یادآور می‎‎شود؛ پارسال  ۱۳۷۷ مددجوی تحت حمایت با دریافت ۲۸ میلیارد و ۴۵۹ میلیون تومان وام اشتغال در وارد عرصه کار شدند.ایسناپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 5 =