۵۸ درصد پرونده های طلاق در بافق به سازش منجر شد

 رئیس اداره بهزیستی بافق گفت: در راستای کاهش آسیب های جامعه، ۵۸ درصد پرونده های امسال در این شهرستان در حوزه طلاق منجر به سازش شد.

محسن خوشگذران روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تعداد کل پرونده های درخواست طلاق را ۱۳۷ مورد اعلام کرد که بخشی از آن با استفاده از خدمات مشاوره ای سازمان بهزیستی در اورژانس اجتماعی این شهرستان منجر به سازش شد و زوجین به زندگی عادی خود بازگشتند.
وی افزود :بقیه پرونده ها به علت درخواست تمکین یا طلاق توافقی برای رسیدگی به دادگاه شهرستان بافق ارجاع شده است.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان بافق خاطر نشان کرد: از تعداد درخواست کنندگان در حوزه طلاق ۴۹ نفر مرد، ۴۲ نفر زن و بقیه زوجین خواهان طلاق توافقی بوده اند.
این مسوول همچنین از کاهش سن ازدواج در شهرستان بافق خبر داد و بیان کرد: این سن از بالای ۲۰ سال به ۱۴ سال در دختران و ۱۸ سال در پسران کاهش یافته به طوریکه در سالجاری ۹۰ مورد ازدواج در رده سنی یاد شده در این شهرستان ثبت شده است.
وی بیشترین فراوانی سن ازدواج این شهرستان را بین سنین ۲۰ تا ۳۰ سال عنوان و افزود: در این سن زوج و زوجه به پختگی کامل رسیده و درک و فهم آنها از زندگی مشترک باعث می شود تا کمتر ازدواجشان به طلاق منجر شود.
خوشگذران همچنین با اشاره به اینکه از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ۳۷ مورد اقدام به خودکشی در شهرستان بافق ثبت شد تصریح کرد: از این تعداد ۲۸ نفر زن و بقیه مرد بودند.
رئیس اداره بهزیستی بافق علت این پدیده را در دختران ارتباط تلفنی، فضای مجازی و شکست عشقی عنوان کرد و افزود: این مورد در پسران مشکلات خانوادگی، فقر و بیکاری است.
مرکز اورژانس اجتماعی شهرستان بافق از سال ۱۳۹۱ با هدف ارائه مشاوره و کاهش آسیب های اجتماعی تاسیس شده و متقاضیان مشاوره می توانند با تلفن ۲۴ ساعته ۱۲۳ با این مرکز ارتباط بر قرار کنند.
مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرقی یزد قرار دارد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 6 =